Infopacient (príloha magazínov)

Keď človek ochorie, zájde za lekárom alebo do nemocnice, kde očakáva rýchle riešenie svojho zdravotného problému. Ak však ochorie vážne, dlhodobo alebo má trvalé následky po nehode či úraze, medicína na všetky problémy takéhoto pacienta rozhodne nestačí.

Preto sme sa rozhodli priblížiť pacientom aj v inej rovine než zdravotníckej. Stálou prílohou všetkých našich časopisov – Cardio, Onko, Neuro, Oftalmo a Dermato magazínu – je osemstranový poradca Infopacient. Pomocnú ruku podávame v oblasti právnej, sociálnej i psychologickej, poradíme s nemocenským a zdravotným poistením. Keďže chorý človek sa môže veľmi ľahko ocitnúť v hmotnej núdzi, uvádzame, aké príspevky si môže uplatňovať a ako pri ich vybavovaní postupovať. Aby naši pacienti vedeli, na čo všetko majú vo svojom stave nárok a čo im ešte môže zlepšiť zdravie, nájdu u nás kontakty na špecializované zdravotnícke pracoviská. Postupne prinášame aj zoznam a kontakty pacientskych organizácií v jednotlivých regiónoch Slovenska členených podľa druhu ochorenia.

Zdravie totiž nie je len stav fyzický, ale aj otázka psychického rozpoloženia. Preto sa snažíme starať o zdravie a komfort pacientov po všetkých stránkach.

Archív

*Kliknutím na konkrétnu obálku si môžete pozrieť online verziu prílohy Infopacient.

Ročník 2009

 

Ročník 2010

   

Ročník 2011

 

Ročník 2012

  Infopacient 2/2012 Infopacient 3/2012 Infopacient 4/2012

Ročník 2013

Infopacient 1/2013  

 Onko magazínNeuro magazín

 Dermato magazínInfo pacient